Dzień Bezpiecznego Internetu

Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł w tym roku na dzień 6 lutego.  W ramach wspomnianych obchodów dzieci w naszym przedszkolu zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki z serii "Sieciaki.pl.", które obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Film poprzedzony został pogadanką nauczycielki na temat Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Dzieci wykazały się wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego. Doskonale poradziły sobie w konkursie quizowym z pytaniami dotyczącymi obejrzanych bajek. Dzieci w ramach zadania plastycznego mogły pokolorować obrazki związane z Internetem.

Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna z akcji przeprowadzanych w naszym przedszkolu mająca na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach.  Dla swoich rodziców dzieci przygotowały specjalne ulotki.