Dziecko w sieci

Safe Internet Day

Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu

Konferencja "Cyberprzestrzeń ..."

Udział nauczycieli w Konferencji "Cyberprzestrzeń - możliwości i zagrożenia" zorganizowanej przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia
Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej WOM w Rybniku.

Konferencja WOM Rybnik

Bezpieczne wakacje w sieci

Zachęcamy do lektury artykułu "Bezpieczne wakacje - jak uchronić dziecko przed zagrożeniami w sieci?", Vulcan 2017.

Link do artykułu - poniżej.

bezpieczna siec

Bezpieczne wakacje w sieci

zaswiadczenie dbi

Chroń dziecko w sieci

Podczas zebrania dla rodziców zostały omówione treści dotyczące zagrożeń wobec dzieci w Internecie, w tym m.in.: uwodzenie w sieci,
cyberprzemoc czy nadużywanie internetu. Rodzice dowiedzieli się również jak reagować na niebezpieczne sytuacje doświadczane
przez dzieci i młodzież online oraz w jaki sposób wdrażać profilaktykę zagrożeń internetowych.

Chron dziecko w sieci dla rodziców

Bezpieczeństwo dzieci w Internecie

Podczas szkolenia "Bezpieczeństwo dzieci w Internecie" nauczyciele zostali wprowadzeni w problematykę zagrożeń wobec dzieci w Internecie oraz
podnieśli kompetencje w zakresie reagowania na niebezpieczne sytuacje doświadczane przez dzieci online oraz profilaktyki zagrożeń internetowych.

DBI dla nauczycieli

Dzień Bezpiecznego Internetu

Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł w tym roku na dzień 6 lutego.  W ramach wspomnianych obchodów dzieci w naszym przedszkolu zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki z serii "Sieciaki.pl.", które obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Film poprzedzony został pogadanką nauczycielki na temat Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Dzieci wykazały się wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego. Doskonale poradziły sobie w konkursie quizowym z pytaniami dotyczącymi obejrzanych bajek. Dzieci w ramach zadania plastycznego mogły pokolorować obrazki związane z Internetem.

Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna z akcji przeprowadzanych w naszym przedszkolu mająca na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach.  Dla swoich rodziców dzieci przygotowały specjalne ulotki.

Sieciaki.pl

Zajęcia edukacyjne dla dzieci przy wykorzystnaniu portalu Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Loupe-ynic4p0r

<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>