Dziecko w sieci

Seminarium Danka

Seminarium Ania

Bezpieczeństwo dzieci online

Szanowni Państwo, Polskie Centrum Safer Internet przygotowało serię czterech podcastów poświęconych najważniejszym zagadnieniom z zakresu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online.

Mamy nadzieję, że rozmowy ekspertów NASK oraz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, które poprowadził znany dziennikarz radiowy Krystian Hanke, będą dla Państwa przydatną dawką wiedzy.

baner  Safe Internet

Cyberprzemoc i inne formy agresji w sieci.

Problem nadużywania internetu.

Seksting i uwodzenienie dzieci w internecie.

Szkodliwe treści w internecie.

Bezpieczeństwo online

Nauczycielki naszego przedszkola wzięły udział w webinarium "Bezpieczeństwo online - no raczej!", które odbyło się 21 maja 2020 r.

Webinarium dla rodziców

plakat

Polskie Centrum Programu Safer Internet zaprasza na bezpłatne webinarium, którego celem jest zwrócenie uwagi rodziców i opiekunów na niebezpieczne kontakty online, jakie mogą być nawiązywane przez dzieci i młodzież, a także mogą prowadzić do podejmowania aktywności o charakterze seksualnym.

Podczas webinarium omówione zostaną następujące zjawiska: - child grooming - uwodzenie dziecka przez internet, - sextortion - szantaż intymnymi materiałami, - sexting - rozsyłanie swoich prywatnych intymnych materiałów.

Rodzice i opiekunowie dowiedzą się jak reagować, gdy dziecko padnie ofiarą któregoś z powyższych zagrożeń, a także jak zapobiegać i rozmawiać z dziećmi i młodzieżą, aby nie podejmowali takich zachowań.

Webinarium poprowadzi ekspert z zespołu Dyżurnet.pl - działającego w Państwowym Instytucie Badawczym NASK punktu kontaktowego do zgłaszania nielegalnych treści w internecie, szczególnie związanych z seksualnym wykorzystywaniem dzieci.

Spotkanie online odbędzie się 12 maja o godz. 18:00. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapraszamy do zapisów: https://app.evenea.pl/event/855804-2/

Dobre praktyki - bezpieczne lekcje zdalne

#zostańwdomu. Bezpieczna praca z komputerem

#zostańwdomu

Bezpieczna praca z komputerem i w Internecie

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

11 lutego 2020 r. w Publicznym Przedszkolu nr 17 im. M. Jeżowskiej podjęto działania w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. Celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu.

DBI 2020

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

Zajęcia dotyczące zasad bezpieczeństwa w Internecie realizowane przez szkoły partnerskie projektów eTwinning 2020.

Bezpieczny Internet w projektach eTwinning

Polityka e-bezpieczeństwa PP 17