Dziecko w sieci
Bezpieczeństwo dzieci w Internecie

Podczas szkolenia "Bezpieczeństwo dzieci w Internecie" nauczyciele zostali wprowadzeni w problematykę zagrożeń wobec dzieci w Internecie oraz
podnieśli kompetencje w zakresie reagowania na niebezpieczne sytuacje doświadczane przez dzieci online oraz profilaktyki zagrożeń internetowych.

DBI dla nauczycieli

 
Dzień Bezpiecznego Internetu

Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł w tym roku na dzień 6 lutego.  W ramach wspomnianych obchodów dzieci w naszym przedszkolu zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki z serii "Sieciaki.pl.", które obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Film poprzedzony został pogadanką nauczycielki na temat Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Dzieci wykazały się wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego. Doskonale poradziły sobie w konkursie quizowym z pytaniami dotyczącymi obejrzanych bajek. Dzieci w ramach zadania plastycznego mogły pokolorować obrazki związane z Internetem.

Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna z akcji przeprowadzanych w naszym przedszkolu mająca na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach.  Dla swoich rodziców dzieci przygotowały specjalne ulotki.

 

 

 
Sieciaki.pl

 Zajęcia edukacyjne dla dzieci przy wykorzystnaniu portalu Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 Loupe-ynic4p0r

 
Dekalog cyfrowego obywatela

plakat dekalog prawa i obowiazki

 

 
Zasady bezpiecznego Internetu

zasady bezpieczeńswa w sieci

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 2