Dwujęzyczne PP17
Dwujęzyczne dzieci - zajęcia

Dwujezyczne dzieci

 
Źródła informacji

Materiały poświęcone Programowi:

TVP2: Dwujęzyczne przedszkole

Polsat News2: Dwujęzyczne przedszkole

Polskie Radio: Dwujęzyczne dzieci

Linki do stron:

https://dwujezycznedzieci.pl/

http://bilingualfuture.com/system/

 
Placówka partnerska

Z dniem 1 września 2018 r. Publiczne Przedszkole nr 17 im. M. Jeżowskiej stało się placówką partnerską Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności "Dwujęzyczne Dzieci / Bilingual Future".

Certyfikat Dwujezyczne Dzieci

 
O programie

Czym jest Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności

"Dwujęzyczne Dzieci / Bilingual Future"

To uniwersalny program, który pomaga każdemu dziecku opanować język angielski na poziomie dwujęzyczności i czerpać z tego wszelkie możliwe korzyści. Program jako rozwiązanie systemowe adresowany jest do osób odpowiedzialnych za politykę zdrowotną, społeczną i edukacyjną, w tym również do kierujących placówkami dla dzieci w okresie szczególnej wrażliwości językowej (0-6/8).

Program Powszechnej Dwujęzyczności wykorzystuje pierwszą na świecie, przełomową, ale jednocześnie najbardziej ze wszystkich naturalną metodę przyswajania języka angielskiego we wczesnym dzieciństwie równolegle do języka ojczystego. Jest to specjalnie wykreowany świat bohaterów, piosenek, filmów animowanych oraz przygotowanych na tej podstawie zabaw językowo-muzyczno-ruchowych zarówno indywidualnych, jak i grupowych.

Wszystko zostało metodycznie zaplanowane od urodzenia aż do szóstego roku życia. Specjalnie przygotowane dwie serie edukacyjne: "Baby Beetles" (wiek 0-4), "Tom and Keri" (wiek 3-6) w formie spirali językowej wprowadzają rozpoznawane i rozumiane w kontekście słowa i zwroty dostosowując wszystko do typowych dla dziecka w danym wieku możliwości i zainteresowań. Dzięki temu język angielski nigdy nie staje się dla dziecka językiem obcym.

dwujezyczne clipart